Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

BEZPŁATNA POMOC I WSPARCIE TERAPEUTYCZNE w związku z pandemią koronawirusa

W tym trudnym dla Nas wszystkich momencie zmian i zatrzymania się świata, Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej postanowiło wesprzeć wszystkich potrzebujących oferując bezpłatną pomoc w postaci infolinii, konsultacji i wsparcia on line.

W inicjatywie biorą udział psychoterapeuci Analizy Bioenergetycznej. Prosimy o udostępnianie wiadomości, aby mogla dotrzeć do osób, które szczególnie teraz potrzebują wsparcia.

 

 Wspólnie idziemy po MOC !!! kontakty do terapeutów znajdziesz w tym arytkule

 

Czytaj więcej

Rekomendacje Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej w związku z pandemią koronawirusa

Rekomendacje Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej w związku z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie na podstawie Nadzwyczajnego Zebrania Zarządu PSAB z dn.12.03.2020r.

W związku ze szczególnym stanem zagrożenia epidemiologicznego zalecamy wszystkim członkom PSAB, w tym psychoterapeutom bioenergetycznym mającym kontakt z klientami, dostosowanie się do komunikatów wydawanych przez Główny Inspektorat Sanitarny, dotyczących higieny i podjęcia należytych środków ostrożności.

Zalecenia dla członków PSAB, w tym psychoterapeutów bioenergetycznych oraz organizatorów szkoleń są następujące :

  • Zawieszenie na czas przynajmniej do końca marca br. wszelkich planowanych form szkoleniowych oraz grupowej pomocy psychoterapeutycznej, w tym warsztatów, grup terapeutycznych.
  • Zmiana formy pracy z klientami z kontaktu bezpośredniego na kontakt za pośrednictwem środków telekomunikacyjnych. Możliwe są skypowe i telefoniczne interwencje oraz procesy terapeutyczne, jako tymczasowa forma zastępcza.
  • W przypadku koniecznego kontaktu bezpośredniego, zachowanie dystansu fizycznego, oraz zastosowanie środków czystości oraz substancji odkażających zgodnych z zaleceniami GIS.

Ponadto, informujemy o odwołaniu planowanego na 28.03.2020r. Walnego Zgromadzenia Członków PSAB, a o kolejnym terminie poinformujemy, gdy realizacja tej formy spotkania członków będzie możliwa bez niepotrzebnego ryzyka.

Z życzeniami zdrowia,

Magda Małkiewicz

Prezes Zarządu PSAB

Międzynarodowa Konferencja Pracy z Ciałem w Psychoterapii

Termin: 16-17 maja 2020 w Krakowie

Konferencja skierowana jest do psychologów, psychoterapeutów, terapeutów pracy z ciałem, lekarzy oraz osób poszukujących alternatywnych metod leczenia. O tym jak wpływa umysł na ciało opowiedzą nam prelegenci, którzy posiadają wieloletnią praktykę pracy z klientem.

Polecamy udział w konferencji wszystkim osobom zainteresowanym pracą z ciałem.

Metodę analizy bioenergetycznej prezentować będzie nasz superwizor Alice Moll. Szczególnie zapraszamy na wykład Alice pt. "Ciało pamięta. Konsekwencje traumy dziecięcej w psychoterapii ciała" oraz prowadzony przez nią warsztat "BIOENERGETYKA LOWENA ".

Metodę TRE doświadczyć będzie można na warsztacie prowadzonym przez członka naszego stowarzyszenia Elżbietę Pakocę - zapraszamy!

Szczegóły znajdziesz tutaj.

Wiosna z LOWENEM

Wiosna z LOWENEM!

Zapraszamy do różnych miast w Polsce (Gdańsk, Białystok, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra) na warsztaty bioenergetycznej pracy z ciałem metodą A. Lowena, na których uczestnicy będą mogli odkrywać siebie na poziomie cielesnym, doświadczając swojej energii i żywotności.

Kocham ciało, Kocham pracować z ciałem, Kocham patrzeć jak ciało ROZKWITA, To moje życie. Ciało jest moim ocaleniem. Spełnieniem dla mnie jest życie życiem ciała i doświadczaniem energii w ciele” - Alexander Lowen

Na bieżąco publikujemy szczegółowe informacje na stronie: oferta warsztatów

Organizatorzy czekają również na Twój telefon :)

Nowa publikacja - "Bioenergetyka jako mentalizująca praca z ciałem"

Nowa publikacja!

Z radością informujemy, że w kwietniu wydana zostanie w Niemczech przez Wydawnictwo Verlag Vandenhoek & Ruprecht kolejna książka naszego superwizora Jensa Tasche i Reinharda Webera-Steinbacha pt. „Bioenergetik als metallisierende Körperpsychotherapie” (Bioenergetyka jako mentalizująca praca z ciałem), w której jeden rozdział napisała nasza koleżanka Basia Antonowicz pt.” Mentalisierende Körpertherapie in der Praxis- Die Arbeit mit Anika” (Mentalizująca praca z ciałem - Praca z Aniką).

Za zgodą Wydawnictwa Verlag Vandenhoek & Ruprecht możesz przeczytać fragmenty z tej publikacji na stronie www.cialowpsychoterapii.pl

Impulsy pod presją - wywiad z Jensem Tasche

Polecamy ciekawy wywiad o zaburzeniach naszych czasów: narcyzmie i border-line autorstwa Elizy Koźmińskiej-Sikory, psychologa i psychoterapeutki pracującej w analizie bioenergetycznej, który przeprowadziła z Jensem Tasche - psychoterapeutą w analizie bioenergetycznej, trenerem szkoleniowym i superwizorem naszego stowarzyszenia.

Czytaj więcej

Barbara Antonowicz - psychoterapeuta CBT

Polska bioenergetyka rozwija się dynamicznie!

Miło nam poinformować, że Barbara Antonowicz - uczestnik I edycji polskiego szkolenia w analizie bioenergetycznej i członek naszego Stowarzyszenia otrzymała tytuł CBT (Certified Bioenergetic Therapist) i została certyfikowanym przez IIBA psychoterapeutą w nurcie analizy bioenergetycznej w Polsce.

Gratulujemy i cieszymy się!

Na zdjęciu Basia po egzaminie z Jensem Tasche.

Elżbieta Pakoca - psychoterapeuta CBT

Z radością informujemy, że Elżbieta Pakoca - uczestnik I edycji polskiego szkolenia w analizie bioenergetycznej i członek naszego Stowarzyszenia otrzymała tytuł CBT (Certified Bioenergetic Therapist) i została certyfikowanym przez IIBA psychoterapeutą w nurcie analizy bioenergetycznej w Polsce.

Cieszymy się i gratulujemy! Rośniemy :)

Na zdjęciu Ela ze swoją trenerką - Vitą Heinrich-Clauer

W tym trudnym dla Nas wszystkich momencie zmian i zatrzymania się świata, Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej postanowiło wesprzeć wszystkich potrzebujących oferując bezpłatną pomoc w postaci infolinii, konsultacji i wsparcia on line.

W inicjatywie biorą udział psychoterapeuci Analizy Bioenergetycznej. Prosimy o udostępnianie wiadomości, aby mogla dotrzeć do osób, które szczególnie teraz potrzebują wsparcia.

 

 Wspólnie idziemy po MOC !!! kontakty do terapeutów znajdziesz w tym arytkule