Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

Walny zjazd EFBA-P w Warszawie

W dniach 27-29 listopada 2015 roku gościliśmy w Warszawie Walne Zebranie Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii i Analizy Bioenergetycznej (EFBA-P, European Federation for Bioenergetic Analysis-Psychotherapy).

Ponieważ w zeszłym roku nasze stowarzyszenie zostało członkiem EFBA-P, postanowiliśmy rozpocząć naszą działalność poprzez zorganizowanie tego dorocznego zjazdu w Polsce, dzięki czemu mogliśmy osobiście poznać przedstawicieli poszczególnych towarzystw analizy bioenergetycznej (AB) z Europy i wziąć udział w rozmowach na temat ich działań w swoich krajach oraz na temat funkcjonowania EFBA-P jako całości.

W spotkaniu wzięło udział 11 przedstawicieli stowarzyszeń analizy bioenergetycznej z następujących krajów: Niemcy Północne, Niemcy Południowe, Hiszpania (2 różne stowarzyszenia Iberyjskie), Austria, Szwajcaria, Belgia, Holandia, Francja i Włochy (obserwator, stowarzyszenie niezrzeszone w EFBA-P).

Osobą, bez której spotkanie w Warszawie nie odbyłoby się, pomysłodawczynią i niestrudzoną organizatorką z ramienia PSAB była Małgorzata Fiuk (dziękujemy!). Nasze stowarzyszenie podczas zebrania reprezentowały 3 osoby: Małgorzata Krasuska, Dariusz Zawrzykraj i Karolina Rajewska-Rynkowska.

Porządek obrad obejmował przedstawienie przez każdego z przedstawicieli raportu z rocznego działania swojego towarzystwa. Następnie odbyła się dyskusja dotycząca roli EFBA-P w Europie, planów rozwoju, sytuacji BA jako metody psychoterapeutycznej w Europie, ustalenie najbardziej sprzyjających wygodnej wymianie informacji sposobów komunikowania się członków EFBA-P.

Dla nas spotkanie było niezmiernie interesujące, ponieważ mieliśmy okazję bezpośrednio dowiedzieć się o aktualnej sytuacji BA w poszczególnych krajach Europy. Niektóre z rozwiązań przyjętych w tych krajach było dla nas zaskoczeniem, inne przydatną wskazówką i inspiracją.

Najważniejszą informacją zwrotną, którą dostaliśmy od europejskich kolegów i koleżanek było ich zadowolenie ze spotkania w Warszawie oraz wrażenie energii i „nowego ducha”, które nasze stowarzyszenie wnosi do EFBA-P.

Tekst opracowała Karolina Rajewska-Rynkowska

15.12.2015