Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

Wspieranie uchodźców w Czerwonym Borze

W dniach 7 i 14 marca 2016 r. zostały przeprowadzone dziesięciogodzinne warsztaty oparte na metodzie analizy bioenergetycznej w ramach projektu „Wspieranie Aktywizacji Dzieci i Młodzieży Uchodźczej w Łomży” współfinansowanego ze środków programu Obywatele dla Demokracji współfinansowanego z Funduszy EOG.

Organizatorem była Fundacja „Ocalenie”, która pomagała kobietom przebywającym w Ośrodku dla Uchodźców w Czerwonym Borze. Tytuł wydarzenia to „Warsztaty doskonalące umiejętności rodzicielskie. Jak radzić sobie ze stresem?”

Zajęcia były prowadzone w języku rosyjskim, przez członka Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej - Annę Gruszę.

Uczestniczkami były panie z Ukrainy i Czeczenii, w większości z małymi dziećmi, dlatego istniała konieczność opieki nad maluchami w tym samym pomieszczeniu. Atmosfera była serdeczna i udało się rozluźnić napięte mięśnie.

Panie były bardzo zadowolone z efektów i po rekomendacjach uczestniczek pierwszych zajęć przybyły liczniej na drugie zajęcia. Prosiły o możliwość systematycznej kontynuacji takich ćwiczeń. Był to dobry początek, który, jeśli fundusze pomocowe pozwolą, może rozwinąć się w szerszy zakres zajęć i stałą współpracę.

 

Tekst opracowała Anna Grusza

15.03.2016