Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

22 Międzynarodowa Konferencja International Institute for Bioenergetic Analysis

W maju 2013 odbyła się 22 Międzynarodowa Konferencja International Institute for Bioenergetic Analysis, instytucji założonej przez Alexandra Lowena w 1956 roku. Konferencje IIBA odbywają się w różnych częściach świata, tym razem była to Sycylia. Uczestniczyło w niej ok. 600 terapeutów i uczestników szkolenia bioenergetycznego z całego świata, min. z Nowej Zelandii, Rosji, Europy, Stanów Zjednoczonych i Brazylii.

Tematej tej konferencji było „Ugruntowane ciało, jako bezpieczne miejsce w niebezpiecznych czasach”. Odbyły się wykłady plenarne i warsztaty. Dr George Downing przybliżył rolę ugruntowania matki w dobrym dostrojeniu do dziecka i wpływu tego dostrojenia na prawidłowy rozwój dziecka. Dr David Bercelli mówił o naukowych podstawach i rozwoju Trauma and Tension Releasing Exercises (TRE) na świecie. Dr Chiara Simonelli omówiła ugruntowanie w seksualności oraz system terapeutyczny we Włoszech.

Warsztatów było tak dużo i tematy brzmiały tak interesująco, że wybór był bardzo trudny. Mnie zainteresowały m.in. „Ugruntowanie w ruchu” prowadzony przez Violaine de Clerk, terapeutkę z Belgii, „Ciało jako pole rezonansu” prowadzony przez Ullę Sebastian z Niemiec, „Ugruntowanie rodzącej kobiety i jego wpływ na styl przywiązania dziecka” poprowadzony przez dullę i terapeutkę Barbarę Middleton (USA). Bardzo ciekawy był też warsztat podczas którego Laurie Ure (USA) przedstawiła przykłady pracy z piłką do balansowania jako stołkiem bioenergetycznym 21 wieku. Z tematami wszystkich warsztatów można zapoznać się w załącznonej broszurze.

Dzień zaczynał się od ok 45 minutowych ćwiczeń energetyzujących a kończył spotkaniem w grupach i wymianą wrażeń z minionego dnia. Oficjalna kolacja była  okazją do swobodnej wymiany opinii i doświadczeń między uczestnikami. Nie obyło się bez muzyki na żywo i tańców☺
Następna konferencja będzie miała miejsce w 2015 roku w Brazylii.

Tekst opracowała Małgorzata Krasuska

05.12.2013