Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

Polecane metody pokrewne

TRE - Trauma & Tension Releasing Exercises

TRE – to naturalna metoda wykorzystująca mechanizm drżenia w ciele.

Metoda ta kierowana jest w szczególności do ofiar traumy, dużych grup ludzi, które nie mają dostępu do specjalistycznej pomocy psychologicznej. 


Specjaliści medyczni – lekarze, psychoterapeuci, fizjoterapeuci, którzy nauczyli się stosowania TRE w swojej praktyce zawodowej, bardzo doceniają skuteczność tej metody. Ułatwia ona przywrócenie naturalnej harmonii w ciele, pomaga zintegrować te części ciała, które utraciły swoją elastyczność w wyniku nadmiernej stymulacji czy to fizycznej czy psychicznej.

Wiele osób cierpi z powodu chronicznego lub powracającego bólu. Statystyki podają, że u podłoża ok. 80 % chorób leży przewlekły stres.

TRE nie jest cudownym panaceum, ale cudownie rozluźnia ciało.

Jako Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej wspieramy i z radością obserwujemy rozwój TRE w Polsce - TRE wywodzi się z Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Dążymy więc do tego, by jak najwięcej ludzi mogło doświadczyć działania dobroczynnych skutków tej metody.

Ćwiczenia TRE w Polsce zostały wprowadzone przez Joannę Olchowik na I warsztacie certyfikacyjnym TRE prowadzonym przez autora tej metody Davida Bercelego w Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie w 2011 roku. Procesy szkolenia i certyfikacji TRE dały początek rozwojowi metody w Polsce. Obecnie w Polsce prowadzone są certyfikowane warsztaty szkoleniowe TRE w dwóch ośrodkach: w Centrum Pracy z Ciałem Joanny Olchowik w Koszalinie oraz w ośrodku Elvita Studio Zdrowia Elżbiety Pakocy w Wałczu, która jest również pierwszym w Polsce licencjonowanym nauczycielem metody TRE.

Ośrodki zaangażowane są w rozwój metody TRE poprzez:

  • promocję i prowadzenie warsztatów prezentujących metodę,
  • dni otwarte TRE,
  • nawiązywanie współpracy i sprowadzanie do Polski nauczycieli TRE z całego świata na czele z twórcą metody Davidem Bercelim,
  • szkolenie i certyfikację osób, które chcą stosować TRE w swojej pracy z ludźmi,
  • organizację warsztatów TRE dla osób, które chcą nauczyć się metody dla polepszenia jakości własnego życia,
  • realizację indywidualnych i grupowych sesji TRE.

Działania te prowadzą do dynamicznego rozwoju TRE w Polsce:

  • rośnie liczba Providerów TRE, czyli osób które przeszły szkolenie TRE oraz proces certyfikacji i mają kompetencje do bezpiecznego stosowania tej metody w pracy z ludźmi,
  • realizowanych jest coraz więcej warsztatów TRE,
  • coraz więcej ludzi ma dostęp do metody i doświadcza jej dobroczynnych efektów.

Informacje o warsztatach TRE, szkoleniu i procesie certyfikacji TRE oraz osobach certyfikowanych pracujących w Polsce metodą TRE znajdują się na stronach obydwu ośrodków:

Koszalin www.tre-trauma.pl

Wałcz www.tre-polska.pl

Lista certyfikowanych w TRE i uprawnionych do bezpiecznego stosowania TRE członków Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej:

www.lifeforce.pl

więcej informacji o metodzie wkrótce

W tym trudnym dla Nas wszystkich momencie zmian i zatrzymania się świata, Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej postanowiło wesprzeć wszystkich potrzebujących oferując bezpłatną pomoc w postaci infolinii, konsultacji i wsparcia on line.

W inicjatywie biorą udział psychoterapeuci Analizy Bioenergetycznej. Prosimy o udostępnianie wiadomości, aby mogla dotrzeć do osób, które szczególnie teraz potrzebują wsparcia.

 

 Wspólnie idziemy po MOC !!! kontakty do terapeutów znajdziesz w tym arytkule