Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

Polecane metody pokrewne

TRE - Trauma & Tension Releasing Exercises

TRE – to naturalna metoda wykorzystująca mechanizm drżenia w ciele.

Metoda ta kierowana jest w szczególności do ofiar traumy, dużych grup ludzi, które nie mają dostępu do specjalistycznej pomocy psychologicznej. 


Specjaliści medyczni – lekarze, psychoterapeuci, fizjoterapeuci, którzy nauczyli się stosowania TRE w swojej praktyce zawodowej, bardzo doceniają skuteczność tej metody. Ułatwia ona przywrócenie naturalnej harmonii w ciele, pomaga zintegrować te części ciała, które utraciły swoją elastyczność w wyniku nadmiernej stymulacji czy to fizycznej czy psychicznej.

Wiele osób cierpi z powodu chronicznego lub powracającego bólu. Statystyki podają, że u podłoża ok. 80 % chorób leży przewlekły stres.

TRE nie jest cudownym panaceum, ale cudownie rozluźnia ciało.

Jako Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej wspieramy i z radością obserwujemy rozwój TRE w Polsce - TRE wywodzi się z Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Dążymy więc do tego, by jak najwięcej ludzi mogło doświadczyć działania dobroczynnych skutków tej metody.

Ćwiczenia TRE w Polsce zostały wprowadzone przez Joannę Olchowik na I warsztacie certyfikacyjnym TRE prowadzonym przez autora tej metody Davida Bercelego w Centrum Pracy z Ciałem w Koszalinie w 2011 roku. Procesy szkolenia i certyfikacji TRE dały początek rozwojowi metody w Polsce. Obecnie w Polsce prowadzone są certyfikowane warsztaty szkoleniowe TRE w dwóch ośrodkach: w Centrum Pracy z Ciałem Joanny Olchowik w Koszalinie oraz w ośrodku Elvita Studio Zdrowia Elżbiety Pakocy w Wałczu, która jest również pierwszym w Polsce licencjonowanym nauczycielem metody TRE.

Ośrodki zaangażowane są w rozwój metody TRE poprzez:

 • promocję i prowadzenie warsztatów prezentujących metodę,
 • dni otwarte TRE,
 • nawiązywanie współpracy i sprowadzanie do Polski nauczycieli TRE z całego świata na czele z twórcą metody Davidem Bercelim,
 • szkolenie i certyfikację osób, które chcą stosować TRE w swojej pracy z ludźmi,
 • organizację warsztatów TRE dla osób, które chcą nauczyć się metody dla polepszenia jakości własnego życia,
 • realizację indywidualnych i grupowych sesji TRE.

Działania te prowadzą do dynamicznego rozwoju TRE w Polsce:

 • rośnie liczba Providerów TRE, czyli osób które przeszły szkolenie TRE oraz proces certyfikacji i mają kompetencje do bezpiecznego stosowania tej metody w pracy z ludźmi,
 • realizowanych jest coraz więcej warsztatów TRE,
 • coraz więcej ludzi ma dostęp do metody i doświadcza jej dobroczynnych efektów.

Informacje o warsztatach TRE, szkoleniu i procesie certyfikacji TRE oraz osobach certyfikowanych pracujących w Polsce metodą TRE znajdują się na stronach obydwu ośrodków:

Koszalin www.tre-trauma.pl

Wałcz www.tre-polska.pl

Lista certyfikowanych w TRE i uprawnionych do bezpiecznego stosowania TRE członków Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej:

 • Małgorzata Fiuk - Wrocław, www.omnia-psychoterapia.pl
 • Małgorzata Krasuska - Warszawa, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Joanna Olchowik - Koszalin, licencjonowany nauczyciel metody TRE, www.tre-trauma.pl
 • Elżbieta Pakoca - Wałcz, licencjonowany nauczyciel metody TRE, Wałcz, www.tre-polska.pl
 • Dorota Wejner - Warszawa, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.dorotawejner.pl, 605 151 676
 • Magdalena Kotwicka - Wrocław, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 501 442 622
 • Joanna Dunin - Radom, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.polaczenie-psychoterapia.pl, 504-170-348

www.lifeforce.pl

więcej informacji o metodzie wkrótce