Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

Informacje o szkoleniu

Informacje o szkoleniu:

Organizator szkolenia: Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej z siedzibą w Gdańsku /PSAB/ logo Stowaryszenia 

Akredytacja szkolenia: Szkolenie jest akredytowane przez Międzynarodowy Instytut Analizy Bioenergetycznej /International Institute for Bioenergetic Analysis, IIBA/. Ukończenie tego szkolenia jest jednym z podstawowych wymogów uprawniających do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty bioenergetycznego wydawanego przez tę organizację (Certified Bioenergetic Therapist, CBT).

Warto wiedzieć: Analiza bioenergetyczna jest uznawana za jedną z bardziej skutecznych form psychoterapii, a jednocześnie jedną z bardziej wymagających – zarówno dla psychoterapeuty jak i dla pacjenta. W tej formie psychoterapii pracuje się na silnych afektach, a to wymaga bardzo dobrego przygotowania. Wokół pracy z ciałem narosło dużo kontrowersji, które w dużym stopniu wynikają z faktu, że nie zawsze osoby, zajmujące się tą formą pracy, posiadają ku temu właściwe kwalifikacje.

Proces stawania się psychoterapeutą pracującym w analizie bioenergetycznej jest trudny, wymagający, ale jednocześnie otwiera przed tobą ogromne możliwości zawodowego rozwoju. Jest to bowiem cały czas niszowa i bardzo poszukiwana forma psychoterapii.

To co wyróżnia nasze szkolenie, to ogromna dbałość o bezpieczeństwo procesu, szanowanie tempa pacjenta, dbałość o wysokie standardy etyczne i profesjonalne.

Podczas naszego szkolenia będziesz miał okazję uczyć się od najlepszych – międzynarodowych, doświadczonych trenerów, którzy odkryją przed tobą tajniki tej fascynującej formy psychoterapii.

Prowadzący: Zajęcia prowadzą międzynarodowi trenerzy i psychoterapeuci IIBA Heiner Steckel oraz dr Vita Heinrich-Clauer. Oboje trenerzy są terapeutami o ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w pracy z ciałem i wieloletnim doświadczeniu dydaktycznym w międzynarodowym środowisku.

Heiner SteckelHeiner Steckel przez wiele lat był bliskim współpracownikiem Aleksandra Lowena i jest współzałożycielem Północnoniemieckiego Instytutu Analizy Bioenergetycznej /NIBA/.

Dr Vita Heinrich-Clauer, poza praktyką terapeutyczną zajmuje się publikowaniem artykułów i publikacji naukowych na temat współczesnej analizy bioenergetycznej i jej związków z najnowszymi badaniami psychologicznymi. Dr Vita jest członkiem Board of Trustees International Institute for Bioenergetic Analysis.

Cele i założenia: Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do wykonywania zawodu psychoterapeuty w oparciu o teorię i metodologię Analizy Bioenergetycznej. Aby to przygotowanie było pełne, w zakres jego programu oprócz zagadnień związanych bezpośrednio z samą pracą z ciałem, wchodzą takie zagadnienia, jak m.in. elementy psychologii rozwoju, psychopatologii, teorii psychodynamicznej, zdolności do czytania i odczuwania ciała, rozumienia świadomych i nieświadomych procesów oraz zrozumienia procesu terapeutycznego. 

Ponadto, niezwykle ważną częścią procesu przygotowywania się do roli terapeuty bioenergetycznego jest dojrzewanie uczestnika w przebiegu własnej psychoterapii oraz praktycznej nauki pod kierunkiem doświadczonych trenerów. W związku z tym czteroletni proces szkoleniowy oparty na pracy treningowej daje uczestnikom możliwość skorzystania z pogłębionej pracy własnej i stanowi dla nich podstawę wszechstronnego rozwoju osobistego i zawodowego.  Program szkolenia znajdziesz tutaj.

Po zakończeniu szkolenia i spełnieniu wszystkich wymagań opisanych tutaj uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia w nurcie Analizy Bioenergetycznej według programu IIBA i pod superwizją IIBA.

Aby, po ukończeniu szkolenia, móc ubiegać się o certyfikat CBT należy, zgodnie ze standardami IIBA spełnić szereg dodatkowych wymagań, jak, m.in.: odbycie określonej liczby godzin psychoterapii własnej i superwizji w nurcie analizy bioenergetycznej (więcej na ten temat tutaj).

Struktura szkolenia: Szkolenie trwa 4 lata i podzielone jest na dwie fazy:

  • I faza przedkliniczna: rok I i II
  • II faza kliniczna: rok III i IV

W pierwszej fazie uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i techniki analizy bioenergetycznej w oparciu o własne doświadczenie. Jest to okres, w którym mają możliwość zetknąć się zarówno z metodą, jak i intensywnie rozpocząć proces własnego pogłębionego rozwoju indywidualnego w oparciu o pracę z ciałem. Druga faza szkolenia poświęcona jest zdobywaniu coraz większej samoświadomości potrzebnej w zawodzie psychoterapeuty przez uczestników oraz nabywaniu wiedzy i umiejętności psychoterapeuty bioenergetycznego.

Podczas całego szkolenia zajęcia są realizowane w max. 20-osobowej grupie warsztatowej, dzięki czemu proces grupowy wykorzystuje pełny potencjał grupy, zapewnia pełną integralność oraz komfortowe warunki pracy. Program obejmuje 16 warsztatów, które odbywają się w cyklu 5-dniowych zjazdów szkoleniowych organizowanych 4 razy w roku - łącznie 640 godzin szkoleniowych (akademickich). Treningi są prowadzone w języku angielskim i tłumaczone na język polski.

Informacje o bieżących edycjach szkolenia znajdziesz tutaj