Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

Szkoła psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej A. Lowena - III EDYCJA

Informacje o szkoleniu:

Organizator szkolenia: Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej z siedzibą w Gdańsku /PSAB/ logo Stowaryszenia 

Akredytacja szkolenia: Szkolenie jest akredytowane przez Międzynarodowy Instytut Analizy Bioenergetycznej /International Institute for Bioenergetic Analysis, IIBA/. Ukończenie tego szkolenia jest jednym z podstawowych wymogów uprawniających do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty bioenergetycznego wydawanego przez tę organizację (Certified Bioenergetic Therapist, CBT).

Prowadzący: Zajęcia prowadzą międzynarodowi trenerzy i psychoterapeuci IIBA Heiner Steckel oraz dr Vita Heinrich-Clauer. Oboje trenerzy są terapeutami o ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w pracy z ciałem i wieloletnim doświadczeniu dydaktycznym w międzynarodowym środowisku.

Heiner SteckelHeiner Steckel przez wiele lat był bliskim współpracownikiem Aleksandra Lowena i jest współzałożycielem Północnoniemieckiego Instytutu Analizy Bioenergetycznej /NIBA/.

Dr Vita Heinrich-Clauer, poza praktyką terapeutyczną zajmuje się publikowaniem artykułów i publikacji naukowych na temat współczesnej analizy bioenergetycznej i jej związków z najnowszymi badaniami psychologicznymi.

Cele i założenia: Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do wykonywania zawodu psychoterapeuty w oparciu o teorię i metodologię Analizy Bioenergetycznej. Aby to przygotowanie było pełne, w zakres jego programu oprócz zagadnień związanych bezpośrednio z samą pracą z ciałem, wchodzą takie zagadnienia, jak m.in. elementy psychologii rozwoju, psychopatologii, teorii psychodynamicznej, zdolności do czytania i odczuwania ciała, rozumienia świadomych i nieświadomych procesów oraz zrozumienia procesu terapeutycznego. 

Ponadto, niezwykle ważną częścią procesu przygotowywania się do roli terapeuty bioenergetycznego jest dojrzewanie uczestnika w przebiegu własnej psychoterapii oraz praktycznej nauki pod kierunkiem doświadczonych trenerów. W związku z tym czteroletni proces szkoleniowy oparty na pracy treningowej daje uczestnikom możliwość skorzystania z pogłębionej pracy własnej i stanowi dla nich podstawę wszechstronnego rozwoju osobistego i zawodowego.  Program szkolenia znajdziesz tutaj.

Po zakończeniu szkolenia i spełnieniu wszystkich wymagań opisanych tutaj uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia w nurcie Analizy Bioenergetycznej według programu IIBA i pod superwizją IIBA.

Aby, po ukończeniu szkolenia, móc ubiegać się o certyfikat CBT należy, zgodnie ze standardami IIBA spełnić szereg dodatkowych wymagań, jak, m.in.: odbycie określonej liczby godzin psychoterapii własnej i superwizji w nurcie analizy bioenergetycznej (więcej na ten temat tutaj).

Struktura szkolenia: Szkolenie trwa 4 lata i podzielone jest na dwie fazy:

 • I faza przedkliniczna: rok I i II
 • II faza kliniczna: rok III i IV

W pierwszej fazie uczestnicy poznają podstawowe pojęcia i techniki analizy bioenergetycznej w oparciu o własne doświadczenie. Jest to okres, w którym mają możliwość zetknąć się zarówno z metodą, jak i intensywnie rozpocząć proces własnego pogłębionego rozwoju indywidualnego w oparciu o pracę z ciałem. Druga faza szkolenia poświęcona jest zdobywaniu coraz większej samoświadomości potrzebnej w zawodzie psychoterapeuty przez uczestników oraz nabywaniu wiedzy i umiejętności psychoterapeuty bioenergetycznego.

Podczas całego szkolenia zajęcia są realizowane w max. 16-osobowej grupie warsztatowej, program obejmuje 16 warsztatów, które odbywają się w cyklu 5-dniowych zjazdów szkoleniowych organizowanych 4 razy w roku - łącznie 640 godzin szkoleniowych (akademickich). Treningi są prowadzone w języku angielskim i tłumaczone na język polski.

Miejsce: Sopot

Termin rozpoczęcia: 04-07.04.2019 - warsztat wprowadzający

Terminy warsztatów w 2019 i 2020r.:

 • warsztat nr 1 - 25-29.09.2019
 • warsztat nr 2 - 11-15.12.2019
 • warsztat nr 3 - 11-15.03.2020
 • warsztat nr 4 - 03-07.06.2020
 • warsztat nr 5 - 02-06.09.2020
 • warsztat nr 6 - 11-15.11.2020
 • terminy kolejnych warsztatów w trakcie ustalania

Koszt szkolenia:

Harmonogram płatności:

 • 150 zł przed ustalonym terminem rozmowy kwalifikacyjnej - opłata bezzwrotna
 • 3.050 zł.przy podpisaniu umowy - bezzwrotne wpisowe
 • 2.770 zł. za każdy zjazd płatne na 2 tygodnie przed terminem zjazdu.

Warunki kwalifikacji:

 • Ukończone studia wyższe w zakresie nauk społecznych, humanistycznych lub medycznych i/lub doświadczenie zawodowe w obszarze psychoterapii lub pomocy psychologicznej.
 • Złożenie listu motywacyjnego (wraz ze zdjęciem) i wypełnienie ankiety zgłoszeniowej (pobierz tutaj)
 • Odbycie rozmowy kwalifikacyjnej,
 • Przynajmniej 30h doświadczenia własnego w bioenergetyce, na warsztatach grupowych prowadzonych przez terapeutów rekomendowanych przez Stowarzyszenie (zobacz tutaj) lub psychoterapeutów CBT z ramienia IIBA (tutaj).
Decyzja o przyjęciu na Szkolenie zostanie podjęta na podstawie złożonych dokumentów i rozmowy kwalifikacyjnej. Decyzja komisji ma charakter uznaniowy.
 

Koszt kwalifikacji na szkolenie:

 • Opłata za rozmowę kwalifikacyjną wynosi 150 zł. - opłata bezzwrotna
 • Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (pobierz tutaj) i odesłanie go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub w wersji papierowej na adres korespondencyjny:

  POLSKIE STOWARZYSZENIE ANALIZY BIOENERGETYCZNEJ
, ul. Grunwaldzka 472 D
, 80-309 Gdańsk • Opłatę rekrutacyjną należy wnosić na konto PSAB  w 
BNP Paribas nr. 91 2030 0045 1110 0000 0279 9730


Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Osoba koordynująca rekrutację: Ryszard Tafel, tel. 601 175 555, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu prawa, ceny mają charakter orientacyjny. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub rezygnacji z organizacji szkolenia w przypadku niezgłoszenia się wystarczającej liczby uczestników.

Nasi trenerzy i psychoterapeuci zagraniczni

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w Analizie Bioenergetycznej

 
Dr. Vita Heinrich-Clauer - terapeuta, trener międzynarodowy
Heiner Steckel - terapeuta, trener międzynarodowy
Susanne Winkler - trener lokalny

 

 

W tym trudnym dla Nas wszystkich momencie zmian i zatrzymania się świata, Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej postanowiło wesprzeć wszystkich potrzebujących oferując bezpłatną pomoc w postaci infolinii, konsultacji i wsparcia on line.

W inicjatywie biorą udział psychoterapeuci Analizy Bioenergetycznej. Prosimy o udostępnianie wiadomości, aby mogla dotrzeć do osób, które szczególnie teraz potrzebują wsparcia.

 

 Wspólnie idziemy po MOC !!! kontakty do terapeutów znajdziesz w tym arytkule