Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Menu

Warsztaty w 2016 roku

Informacje o prowadzącym:

Heiner SteckelHeiner Steckel, CBT, jest terapeutą bioenergetycznym i międzynarodowym trenerem (IIBA) Analizy Bioenergetycznej od 1990, pracuje w różnych krajach Europy i Ameryki Południowej. W sposób ciągły pracował z Dr. Alexandrem Lowenem przez około 30 lat oraz był jego asystentem na kilku międzynarodowych konferencjach psychoterapii. Heiner jest jednym z trenerów koordynujących zawodowe szkolenie z bioenergetyki w Polskim Stowarzyszeniu Analizy Bioenergetycznej. W pracy bioenergetycznej integruje on swoje wcześniejsze doświadczenia w Gestalt, Tai Chi, Terapii Oddechem, Shiatsu i swoje zainteresowanie filozofią wschodu. Skupia się szczególnie na „czynniku energetycznym i interwencjach w procesie wzrostu osobistego i terapeutycznego“. W ciągu ostatnich 10 lat zwiększyło się jego zainteresowanie w obszarze pracy z traumą ze względu na stymulację pracą Davida Berceli z którym współpracował nad rozwojem programów szkoleniowych TRE® (ćwiczenia uwalniające od stresu i traumy) w różnych obszarach. Należy on do czołowych trenerów dra Berceli.

Charakter warsztatu:

Odkrywanie ciała jako głównego sprzymierzeńca w procesie od obronnego skurczu do ekspansji i nowego wyrażania siebie.

Warsztat skierowany był do osób zainteresowanych rozwojem osobistym poprzez bioenergetyczną pracę z ciałem.

Uczestnicy mogli doświadczyć, eksplorować i przedyskutować proces zwiększania tolerancji na ładunek energetyczny, witalność i kontakt z człowiekiem jako podstaw do poczucia, wyrażenia i regulacji głębokich uczuć.

Poprzez ćwiczenia bioenergetyczne uczestnicy zostali zachęceni i wsparci w ponownym połączeniu się z podstawowymi mechanizmami biologicznymi radzenia sobie z obronnymi wzorcami napięć (np. spowodowanymi stresującymi doświadczeniami w życiu i traumami) oraz rozluźnianiem ich.

Uczestnicy mieli okazję skorzystać z indywidualnej pracy bioenergetycznej przed grupą.

Opinie uczestników o warsztacie:

"Bardzo się cieszę, że uczestniczyłam w warsztacie prowadzonym przez Heinera. Byłam pod dużym wrażeniem jego pracy, intuicji terapeutycznej. - Iwona

"Jestem pełna podziwu dla Heinera, jego wiedzy i sposobu pracy. Dzięki temu mogłam otworzyć się i pracować indywidualnie przed grupą." - Ania

dr Karolina Rajewska RynkowskaKarolina Rajewska-Rynkowska dr psychologii, absolwentka czteroletniego szkolenia psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej, obecnie w procesie certyfikacji prowadzącej do uzyskania tytułu psychoterapeuty CBT (tytuł przyznawany przez International Institute for Bioenergetic Analysis).

Bioenergetyczna praca z ciałem jest Karolinie najbliższa, ponieważ pozwala w najbardziej bezpośredni sposób dotrzeć do zablokowanych uczuć i w ten sposób pomóc uczestnikowi psychoterapii odzyskać naturalną witalność i radość życia. Pracuje z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych i psychosomatycznych, jak również z tymi, które zainteresowane są polepszeniem jakości swojego życia, relacji z ludźmi i samorozwojem.

 

Elżbieta Pakoca

 

Elżbieta Pakoca mgr fizjoterapii, licencjonowana nauczycielka TRE, absolwentka czteroletniego szkolenia psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej, obecnie w procesie certyfikacji prowadzącej do uzyskania tytułu psychoterapeuty CBT (tytuł przyznawany przez International Institute for Bioenergetic Analysis).

 

Na zaproszenie Karoliny i Elżbiety odpowiedziało 12 osób. Warsztat skierowany był do osób:

  • zainteresowanych analizą bioenergetyczną
  • poszukujących lepszego kontaktu ze sobą
  • dążących do głębszego rozumienia doświadczeń w kontakcie ze sobą samym i w relacjach z innymi
  • ciekawych psychologicznego aspektu pracy z ciałem

Konstrukcja warsztatu pozwalała zarówno na teoretyczne zapoznanie się z tymi pojęciami jak również praktyczne ich doświadczenie w ciele. Podczas warsztatu:

  • poznaliśmy podstawowe pojęcia bioenergetyki, takie jak: funkcjonalna jedność ciała i umysłu, przepływ, wibracja, ugruntowanie, mieszczenie,
  • dowiedzielismy się jakie jest zastosowanie Analizy Bioenergetycznej w pracy psychoterapeutycznej oraz elementów tej metody w samodzielnej pracy nad własnym rozwojem,
  • otrzymaliśmy podstawowe informacje o historii Analizy Bioenergetycznej oraz o jej miejscu na tle obecnych dokonań neuropsychologii i psychologii rozwojowej,
  • nauczylismy się ćwiczeń bioenergetycznych,
  • daliśmy sobie szansę na pogłębienie odczuwania swego ciała i emocji w kontakcie ze sobą i z innymi,
  • oraz na uświadomienie sobie istnienia blokad w ciele i możliwości pracy nad nimi.

Entuzjastyczne przyjęcie tego warsztatu zachęciło nas do uruchomienia serii 4 dwudniowych warsztatów w 2017 roku.