Psychoterapeuta bioenergetyczny

Olaf Traap - od 1995 jeden z Dyrektorów Zarządu Północno-Niemieckiego Instytutu Analizy Bioenergetycznej NIBA, od 2007 licencjonowany terapeuta dla uczestników szkoleń dla kandydatów na psychoterapeutów bioenergetycznych. W Polsce prowadzi warsztaty pracy z ciałem, jest także terapeutą dla kandydatów na psychoterapeutów bioenergetycznych. Urodził się 06.06.1959 w Berlinie.

Wykształcenie i kwalifikacje

Po maturze rozpoczął studia na pedagogice w Berlinie. Po ukończeniu wyjechał w 14 miesięczną podróż po Azji i Australii, ucząc się medycyny chińskiej i poznając filozofię orientalną, podróż w czasie której poczuł w sobie pragnienie pracy terapeutycznej przy użyciu dotyku dłoni. Swoje doświadczenie najpierw zdobywał jako masażysta zainteresowany fizycznym kontekstem ciała. Zrozumienie wartości interakcji ciała, umysłu i duszy, podejście holistyczne ciało-umysł pogłębiło się podczas wieloletniej pracy z pacjentami w klinice psychiatrycznej w Landeskrankenhaus Göttingen. Od 1986 nauczył się i stosuje metodę "Jin Shin Do - Acupressure". Oddziaływanie metody (uwolnienie) wywarło na nim głębokie wrażenie. Fascynacja oddziaływaniem metody zapoczątkowała ciągły proces rozwoju zawodowego i osobistego (licencja JSD Trener uzyskana od Iony Teeguarden USA).

Doświadczenie zawodowe:

Bioenergetyczne doświadczenie

Pierwszy kontakt z Analizą Bioenergetyczną w 1988 r na 5 dniowym warsztacie Heinera Steckela na Majorce. Brał udział w kilku warsztatach do czasu rozpoczęcia indywidualnej terapii w 1992. Proces terapeutyczny zainspirował go do doświadczania głębiej Bioenergetyki (12 lat indywidualnej terapii, 4 terapeutów w Analizie Bioenergetycznej). Pracował również z Dr Alexandrem Lowenem w USA. Głębsze zrozumienie połączenia dusza-ciało umożliwił mu Psychoterapeutyczny Program Szkoleniowy w Analizie Bioenergetycznej w latach 1994-1999, który był prowadzony przez NIBA (North German Institute Of Bioenergetic Analysis). Do dzisiaj czuje się mocno związany z Bioenergetyką i NIBA. Od czasu ukończenia szkolenia jest członkiem grupy edukacyjnej zaawansowanej i superwizyjnej. Od roku 2007 prowadzi terapię z kandydatami na psychoterapeutów bioenergetycznych w Profesjonalnym Szkoleniu w Analizie Bioenergetycznej w NIBA, od roku 2008 jest jednym z dyrektorów Zarządu NIBA. Olaf Trapp jest żyjącym, prawdziwym przykładem efektywnego oddziaływania metody Analizy Bioenergetycznej:

  • Jest we wspaniałym, szczęśliwym związku,
  • Pokonał straszne i bolesne problemy związane z bólem w plecach, dzisiaj może grac w drużynie piłki ręcznej,
  • W życiu zawodowym czuje się spełniony i usatysfakcjonowany. To co robi jest dużą wartością dla ludzkości.

Bioenergetyczna praktyka

Od roku 1992 rozpoczął praktykę prywatną. Mieszka i pracuje w Eschwege w Niemczech. Oprócz metody Analizy Bioenergetycznecznej, prowadzi małą prywatną praktykę Jin Shin Do Akupressury. W terapii ważny jest dla niego stosowny kontakt z pacjentem. Obszary pracy w terapii to wczesne choroby, szok, trauma, psychosomatyka. Kładzie nacisk na :

  • Terapeutyczną pracę z pacjentami po przebytych wczesno-dziecięcych traumach, którzy potrzebują dużo wsparcia w pracy z ciałem w swoim procesie wzrastania,
  • Eksplorację wspólnie z pacjentem emocjonalnego tła chorób fizycznych,
  • Terapia par i problemy z seksualnością.

e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.