Status

W procesie certyfikacji CBT

Terapeuta o sobie:

Jestem psychologiem i psychoterapeutką, pracuję w nurcie analizy bioenergetycznej – ukończyłam czteroletnie szkolenie w tym nurcie akredytowanym przez International Institute for Bioenergetic Analysis (IIBA) oraz w procesie certyfikacji na CBT (Certified Bioenergetic Therapist).

Jestem zwolenniczką pracy na poziomie ciała i umysłu.

Włączenie ciała w proces psychoterapii uważam za nieodzowny dla uzyskania głębi odczuć, kontaktu z tą ich częścią, która została wyparta albo jest trudna do zaakceptowania. Wglądy dokonujące się zarówno poprzez umysł, jak i poprzez ciało są bardziej skuteczne, dają bardziej długofalowe efekty, pozwalają na szybsze odczucie zmian w terapii na poziomie psychofizycznym.

Praca z ciałem podnosi jego energię, żywotność, satysfakcję z życia w wielu jego obszarach. Obserwuję to u osób poddających się terapii, to również moje osobiste doświadczenie.

W swojej pracy kładę nacisk na aspekty relacyjne, a więc istotna jest dla mnie jakość kontaktu między mną, a moim klientem. Staram się o zbudowanie atmosfery zaufania i poczucia bezpieczeństwa po to, aby klient mógł eksplorować te obszary swojego funkcjonowania, które są dla niego bolesne i problematyczne. Nasza relacja jest też zwierciadłem, w którym klient może obejrzeć swoje zasoby i trudności w relacji z drugą osobą. To daje możliwość na zmianę starych, niekorzystnych wzorców emocjonalnych na nowe służące budowaniu poczucia szczęścia i spełnienia.

Jestem także certyfikowanym TRE Providerem (Tension & Trauma Releasing Exercises).

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u superwizorów IIBA.

Jestem autorką ponad 100 artykułów z dziedziny psychologii, psychoterapii i zdrowego stylu życia. Moje teksty znalazły się m.in. w Poradniku Psychologicznym Polityki „Ja My Oni”, „Sensie”, „Zwierciadle”, „Świecie Zdrowia”, „Świecie Kobiety”, „Olivii” i wielu innych.

e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon

+48 509 962 752

Adres

Gabinet Psychoterapii i Pracy z Ciałem Eliza Koźmińska-Sikora, ul. Ratajczaka 26/6 lok. 98 61-815

Miejscowość

Poznań