Status

W procesie certyfikacji CBT

Terapeuta o sobie:

Pracę z ciałem podjąłem wiele lat temu, najpierw praktykując jogę, potem również qigong oraz tybetańskie metody praktyk fizycznych. Rozpoczęcie własnej psychoterapii bioenergetycznej było przełomowym momentem w mojej relacji z ciałem i umysłem. Równowaga, dojrzała relacja z otaczającą rzeczywistością i podniesienie poziomu energii to tylko część uzyskanych dzięki terapii korzyści. Chęć pogłębienia wiedzy o psychoterapeutycznej metodzie Aleksandra Lowena była jej naturalną konsekwencją. 

Obecnie jestem w trakcie certyfikacji CBT w procesie 4-letniego szkolenia Polskiego Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej, stanowiącego kompleksowe przygotowanie do pracy terapeuty w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej oraz International Institute for Bioenergetic Analysis. Uczestniczyłem również w warsztatach prowadzonych przez Bennetta Shapiro – twórcę metody Accessing Your Life Force. Moją pracę superwizuję u Alice Moll – certyfikowanej superwizorki CBT.

Wszystkie stosowane przeze mnie narzędzia pracy psychoterapeutycznej osadzone są ściśle w tradycji psychoanalitycznej, ale wzbogacone o najnowsze badania z zakresu neurologii, które stanowią podstawę do zaangażowania ciała w proces terapeutyczny. Podstawowy punkt odniesienia stanowi teoria poliwagalna Stephena W. Porgesa, stanowiąca o podłożu biologicznym życia emocjonalnego człowieka. Wiąże ona ściśle doświadczenia emocjonalne z procesami zachodzącymi w ciele.

Niezależnie od stosowanych w konkretnym przypadku metod, moją pracę opieram zawsze na zbudowaniu opartej na bezpieczeństwie relacji z klientem. Uważam, że jest to podstawowy warunek udanej pracy terapeutycznej niezależnie od stosowanych technik terapeutycznych.

W zależności od potrzeb klientów pracuję zarówno interwencyjnie, jak i prowadząc długoterminowe regularne sesje terapeutyczne. Na pierwszej sesji ustalamy szczegóły kontraktu terapeutycznego, by stworzyć bezpieczne dla obu stron ramy relacji terapeutycznej. 

Prowadzę warsztaty grupowe oraz grupy terapeutyczne.

Pracuję w dwóch językach: polskim i angielskim.

e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon

+48 602 648 123

Miejscowość

Poznań