Barbara Antonowicz-Wlazińska

Status:

CBT

Terapeuta o sobie:

CIAŁO ŻYJE W RZECZYWISTOŚCI UMYSŁU” - Alexander Lowen

Jestem psychoterapeutą, trenerem i coachem. Od ponad 20 lat prowadzę warsztaty i sesje indywidualne w zakresie działalności swojej firmy szkoleniowej INTEGRACJA. Moją pasją jest JĘZYK naszego ciała tj. analiza bioenergetyczna, opracowana przez światowej sławy psychiatrę i psychoterapeutę Alexandra Lowena. Jest to język niemy lub dźwięki i symptomy, którymi przemawia ciało do każdego z nas. Fascynuje mnie jak CIAŁO łączy się nierozerwalnie z UMYSŁEM. Jak blokady i napięcia tworzą pancerz-zbroję lub inaczej gorset, jak ten z kolei wpływa na płaszczyznę emocjonalną i zachowanie w życiu dorosłym. Fascynujące jest to, jak każdy z nas opisuje swój świat wewnętrzny: jakich słów używa, rzeczowników, czasowników i przymiotników; jak brzmi jego głos, gdy mówi, co czuje, jak wyraża swoje emocje, jaka mimika, gesty, ruchy pojawiają się w ciele; jaką ma postawę ciała, jaki styl charakteru ukrywa zbroja mięśniowa, w jaki sposób oddycha. Są to nawyki wypracowane w historii naszej przeszłości: posturalne, fizjologiczne, oddechowe, emocjonalne i behawioralne. Zmiana jednego wpływa na pozostałe. Lowen twierdzi, że jeśli zmiana nie jest widoczna w ciele, tak naprawdę nie nastąpiła. W pracy z ciałem KAŻDY doświadcza całej palety emocji: zaskoczenia, smutku, zdziwienia, wzruszenia, złości, ulgi, radości, pobudzenia i odwagi. Ta odwaga prowadzi do fundamentalnych zmian.

W swojej pracy z Klientami kieruję się eklektyzmem. W swojej pracy wykorzystuję metody i techniki pochodzące z nurtu analizy bioenergetycznej, terapii poznawczo-behawioralnej i ericksonowskiej, psychodramy, analizy transakcyjnej, pracy ze snami, z rysunkiem.

Ukończyłam 4-letnie szkolenie w analizie bioenergetycznej, organizowane we współpracy Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej w Nowym Jorku, NIBA w Niemczech i Fundację Dr Aleksandra Lowena w USA wg programu akredytowanego przez IIBA w Szwajcarii oraz w 2017 roku uzyskałam tytuł CBT (Certyfikowany Psychoterapeuta Bioenergetyczny).

e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon

+48 601 334 441

Adres

ul. St. Augusta 5 a Warszawa

Miejscowość:

Warszawa