Status:

W procesie certyfikacji CBT

Terapeuta o sobie:

Ukończyłem 4-letnie szkolenie Polskiego Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej , stanowiącego kompleksowe przygotowanie do pracy psychoterapeuty w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Obecnie jestem w trakcie certyfikacji CBT. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej (https://www.analizabioenergetyczna.org/) oraz International Institute for Bioenergetic Analysis (https://bioenergetic-therapy.com/index.php/en/). Uczestniczyłem również w warsztatach prowadzonych przez Bennetta Shapiro – twórcę metody Accessing Your Life Force.

W swojej pracy wykorzystuję elementy obu wspomnianych metod.

Moją pracę regularnie superwizuję.

Wszystkie stosowane przeze mnie narzędzia pracy psychoterapeutycznej osadzone są ściśle w tradycji psychoanalitycznej, ale wzbogacone o najnowsze badania z zakresu neurologii, które stanowią podstawę do zaangażowania ciała w proces terapeutyczny. Podstawowy punkt odniesienia stanowi teoria poliwagalna Stephena W. Porgesa, stanowiąca o podłożu biologicznym życia emocjonalnego człowieka. Wiąże ona ściśle doświadczenia emocjonalne z procesami zachodzącymi w ciele.

Metody psychoterapeutycznej pracy z energią w ciele prowadzą do przywrócenia równowagi w obrębie autonomicznego układu nerwowego. Angażują one zarówno miękkie, jak i agresywne fale energii.

Termin „agresywna fala” należy tu rozumieć jako energię umożliwiającą stanowienie swoich granic, realizowanie swoich celów i sięganie po doświadczanie przyjemności.

To właśnie sprawia, że to podejście psychoterapeutyczne różni się od innych metod. Celem jest tutaj praca z obronami blokującymi ekspresję organizmu, a nie jedynie umożliwienie regulacji prowadzącej do uspokojenia. Jest to aspekt fundamentalny w obu wspomnianych metodach.

Niezależnie od stosowanych w konkretnym przypadku metod, moją pracę opieram zawsze na zbudowaniu opartej na bezpieczeństwie relacji z klientem. Uważam, że jest to podstawowy warunek udanej pracy terapeutycznej niezależnie od stosowanych technik terapeutycznych.

W zależności od potrzeb klientów pracuję zarówno interwencyjnie, jak i prowadząc długoterminowe regularne sesje terapeutyczne. Na pierwszej sesji ustalamy szczegóły kontraktu terapeutycznego, by stworzyć bezpieczne dla obu stron ramy relacji terapeutycznej.

Pracuję w dwóch językach: polskim i angielskim.

Pracuję w stacjonarnie – w moim gabinecie w Poznaniu oraz online.

e-mail

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon

+48 602 648 123

Miejscowość:

Poznań